fbpx
ContactCenter@radabank.com.ua
ContactCenter@radabank.com.ua

(Українська) Банки легко погодяться із забороною на нарахування штрафу та пені за протермінування споживчого кредиту, це розумно — Сергій Гнезділов

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Звільняти клієнтів українських банків від виплат відсотків за кредитами неправильно, оскільки це призведе до колапсу банківської системи країни, вважає начальник департаменту з роботи на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК» Сергій Гнезділов.

«Найімовірніше, йдеться зараз про те, що якщо в людини є графік погашення тіла кредиту, що припадає на поточний період, то очевидно, що банки зможуть реструктуризувати кредит. Щоб клієнт заплатив тільки відсотки, а вже виплату тіла кредиту перенести на пізніші строки. На мою думку, звільняти клієнтів від виплат відсотків не зовсім правильно, тому що потім настане колапс у банківській системі. Втрата відсоткового доходу значно погіршить стан низки банків», — зазначив Сергій Гнезділов.

Він підкреслив, що у сформованих обставинах клієнти українських банків часто не змогли б оплачувати штрафи за кредитами. «Що стосується заборони на нарахування штрафу та пені за протермінування споживчого кредиту, то це розумно. Припустімо, клієнт платить за угодою й у разі протермінування — у нього підвищена відсоткова ставка плюс пеня. Очевидно, цього банки застосовувати не будуть і легко погодяться із забороною, про яку йдеться. Якщо клієнти будуть платити відсотки, цього банкам буде достатньо, щоб продовжувати свою діяльність. На мою думку, в цьому питанні банки охоче підуть назустріч. Відмова від штрафів — цілком нормальний підхід у нинішніх умовах. По суті, штрафи й пеню банки зароблять тільки на папері — зараз клієнти їх однаково не зможуть виплатити. Тому, гадаю, умови угод у цьому плані не змінюватимуть», — резюмував Гнезділов.

17 березня Верховна Рада ухвалила кілька законів, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків епідемії та карантину. Зокрема, парламент заборонив штрафувати за порушення податкового законодавства з 1 березня по 30 квітня 2020 року, установив мораторій на документальні та фактичні перевірки із 18 березня до 18 травня 2020 року, а також продовжив до 1 липня цього року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Окрім того, Рада заборонила застосовувати пені, штрафи й інші санкції за прострочення за кредитами.

17 березня Національний банк України закликав комерційні банки та інші фінустанови не здійснювати жодних кроків, які б погіршили становище клієнтів.
18 березня на зустрічі з представниками найбільших українських банків перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що до всіх кредитів, які були робочими й обслуговувалися станом на вечір 7 березня, «можна застосовувати пільговий режим на період карантину».

 

За матеріалами ГОРДОН

https://gordonua.com/ukr/news/money/-banki-legko-pogodjatsja-z-zaboronoju-na-narahuvannja-shtrafu-ta-peni-za-prostrochennja-spozhivchogo-kreditu-tse-rozumno-bankir-gnjezdilov-1491789.html

Categories