fbpx
ContactCenter@radabank.com.ua
ContactCenter@radabank.com.ua

(Українська) Чи вдарить скорочення обсягів грошових переказів по курсу — експерт РАДАБАНК

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Цього року через пандемію коронавірусу очікуються скорочення грошових переказів з-за кордону від наших заробітчан, за офіційними підрахунками Нацбанку близько $ 2,6 млрд. Такий провал у надходженнях може позначитися не тільки на купівельній спроможності українців, особливо в тих областях, де заробітчан найбільше, а й серйозно відіб’ється на курсі гривні та ВВП країни в цілому.

При цьому реальні цифри можуть бути ще більшими», — говорить Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обороту РАДАБАНКУ.

У цифрах регулятора не враховані обсяги, які раніше працівники привозили з собою «у кишенях». А значить справжні обсяги падіння можуть бути куди сильніші. З огляду на неофіційні канали, падіння може скласти до $6 млрд.

«Невідомо, скільки заробітчан вирішили не повертатися в Україну на час карантину і залишилися за кордоном. Возити або передавати гроші вони поки не можуть, а значить, офіційна банківська статистика по переказах, може, значно і не зміниться. А ось за неофіційними каналами падіння може бути куди серйозніше — у звичайний час по них надходить ще приблизно стільки само, скільки офіційно декларує НБУ», — зазначив Сергій Гнезділов.

Причинами такого падіння є не тільки заборона на виїзд мігрантів, а й уповільнення економіки Польщі та інших країн, в яких працюють українські мігранти. Разом з тим, такі прогнози дуже залежать від подальшого розвитку епідеміологічної ситуації та карантину.

За матеріалами UBR

Categories