fbpx
ContactCenter@radabank.com.ua
ContactCenter@radabank.com.ua

(Українська) Що дасть клієнтам банків перехід на міжнародний стандарт номеру банківського рахунку IBAN — експерт РАДАБАНК

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

З 13 січня 2020 року усі клієнтські рахунки повинні бути переведені на новий міжнародний стандарт. У чому переваги змін для клієнтів розповідає начальник операційного департаменту РАДАБАНК Надія Ященко.

— IBAN від самого початку став використовуватися для спрощення та прискорення обробки міжнародних платежів у державах Європейського cоюзу. Тому впровадження IBAN в Україні дає можливість впорядкувати український платіжний простір  з європейським та сприятиме спрощенню оплати рахунків та обміну платіжною інформацією.

Завдяки впровадженню IBAN було скорочено кількість реквізитів, таким чином вводити у платіжний документ розрахункові реквізити стало зручніше. Одночасно зменшується вірогідність помилки, бо IBAN можна перевірити на коректність відразу в момент введення номера відправником та попередити про помилку, а не у той момент, коли банк-отримувач не зміг коректно опрацювати ваш платіж. А значить, зменшиться кількість розслідувань по помилкових платежах.

У подальшому використання IBAN також сприятиме модернізації системи електронних платежів Нацбанку, зокрема було уже анонсовано можливість використання QR-кодів, які міститимуть інформацію про IBAN, для здійснення платежів, оплати рахунків комунальних послуг і тому подібне.

 

За матеріалами Prostobank

https://www.prostobank.ua/depozity/stati/chto_dast_klientam_bankov_perehod_na_mezhdunarodnyy_standart_nomera_bankovskogo_scheta_iban

Categories