fbpx
ContactCenter@radabank.com.ua
ContactCenter@radabank.com.ua

(Українська) Що таке токенізована платіжна картка і чим вона відрізняється від безконтактної? — експерт РАДАБАНК

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Начальник управління карткового бізнесу РАДАБАНК Тетяна Дегтярьова розповідає про відмінності безконтактних і токенізованих карток.

— Безконтактні картки — це картки, оснащені вбудованими чіпом і антеною, що передають по радіоканалу на безконтактний термінал інформацію про платіж. Завдяки цій технології покупки можна оплатити миттєво, лише доклавши платіжну картку до дисплея безконтактного зчитувального пристрою з характерним значком.

У свою чергу, токенізація платіжних карток — це технологія, яка забезпечує безпеку платежів. Основний принцип токенізації полягає у заміні платежів клієнта якимись значеннями, токенами. При цьому сам токен не містить персональної інформації, а тільки логічно пов’язаний зі справжніми даними. І згенерований токен може бути використаний лише разово. По токену неможливо відновити номер платіжної картки і навіть якщо шахрай перехопить токен, ним неможливо буде скористатися. Токен генерує додаток, який зберігає дані оригінальної картки.

Кількість безконтактних і токенізованих карток стрімко зростає і динаміка зростання не випадкова, адже і безконтактні, і токенізовані картки — це інноваційні технології. Схожі технології,  хоча й відрізняються один від одного. Основна відмінність, яка буде зрозуміла користувачеві — це те, що токенізовану картку не потрібно носити з собою. Досить оцифрувати її у платіжному додатку і мати платіжний інструмент (смартфон, годинник, кільце тощо) з функцією NFC. При цьому для безконтактної карти все ж доведеться виділити місце у своєму гаманці.

 

За матеріалами Простобанк

https://www.prostobank.ua/plastikovye_karty/stati/chto_takoe_tokenizirovannaya_platezhnaya_karta_

Categories