fbpx
ContactCenter@radabank.com.ua
ContactCenter@radabank.com.ua

(Українська) Як українці заробляють на валютних операціях між своїми рахунками — експерт РАДАБАНКУ

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

В Україні збільшується кількість фізичних осіб, які, не виходячи з дому, через мобільні додатки і інтернет-банкінг купують/продають долар і євро на своїх банківських рахунках і заробляють на курсовій різниці. Чим різкіше зростає або падає валютний курс — тим більший прибуток при правильних інвестиціях.

Безготівковий валютообмін з’явився в Україні в лютому 2019 р., після набрання чинності закону «Про валюту і валютні операції». Люди отримали можливість конвертувати іноземну валюту між своїми рахунками. Потрібно мати два рахунки — гривневий і валютний, і банк дає можливість переказувати кошти між ними з конвертацією за його поточним курсом. Карантинні умови прискорили користування цією послугою — клієнтам сподобалося нікуди не ходити, а проводити купівлю-продаж долара і євро вдома на дивані. Особливо часто це роблять під час активного розгойдування курсів, коли можна заробляти на різниці в ціні.

За результатами 2020 р. населення купило в безготівковому режимі інвалюти на $3,2 млрд, а продало — $ 3,3 млрд. У січні 2021-го співвідношення купівлі/продажу склало $ 210,8 млн/$280,1 млн. Це набагато менше, ніж люди обмінюють готівкою у  касах: минулого року там купили $16,3 млрд, а продали $ 17,6 млрд, а в січні — $1,09/1,07 млрд.

«Найбільша сума обміну була зафіксована на рівні $27 тис., бо діяли обмеження на 700 тис. гривень на добу. У лютому буде збільшено максимальну суму до 1 млн грн на добу», — розповідає начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу «РАДАБАНКУ» Сергій Гнезділов.

Найчастіше люди купують/продають саме долар — це 75-80% всіх угод. На другому місці — євро. Клієнти в основному користуються валютообміном для поточних потреб. У той же час формується коло користувачів, які ніяк не витрачають куплену/продану валюту.

«Заробіток» підрахувати нереально. Лише якщо буде куплено і продано однакову суму валюти, то тоді можна сказати, що є можливість порахувати «прибуток». Зазвичай прибуток підраховується трейдерами та іншими гравцями валютного ринку, а звичайні клієнти такими не є», — пояснив Сергій Гнезділов. За рахунок розвитку безготівкового валютообміну готівкова купівля/продаж долара і євро скоротяться.

 

За матеріалами strana.ua

Хочете бути в курсі актуальних курсів валют РАДАБАНК? Підписуйтесь на телеграм-канал КУРС РАДАБАНК  та обмінюйте валюту в RB24.

Categories