fbpx
ContactCenter@radabank.com.ua
ContactCenter@radabank.com.ua

(Українська) Зниження ставки interchange: чому банки проти? – експерт РАДАБАНК

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

На розгляді в парламенті знаходяться законопроекти, метою яких є обмеження interchange-ставки. Чому банки проти зниження ставки interchange, розповідає начальник відділу розробки продуктів корпоративного бізнесу РАДАБАНК Дмитро Семенов:

РАДАБАНК виступає виключно за формування вартості банківських послуг, в тому числі тарифів на торговий та інтернет-еквайринг, на принципах ринку. Втручання держави в ринковий механізм формування вартості негативно відіб’ється, в першу чергу, на якості обслуговування більшості клієнтів, які користуються послугами еквайрингу та зменшенні кількості безготівкових платежів, що спричинить за собою зменшення торгової виручки у підприємців.

Основним лобістом адміністративного регулювання ставки interchange й торговельного збору (merchant fees) є великі торгові роздрібні мережі, які намагаються зменшити свої витрати за рахунок банківського сектора неринковими методами.

Адміністративне втручання призведе до скорочення програм банків з розвитку термінального обладнання, вихід більшості дрібних банків з цієї ніші послуг, що може привести до монополізації ринку кількома банками.

Кінцевий споживач програє в кінцевому підсумку, тому що вартість товарів в торговельних мережах не зміниться, а банки будуть змушені відмовитися від емісії безкоштовних карт, відмовитися від «грейс-періоду» при встановленні кредитного ліміту на карту й підвищити вартість розрахунково-касового обслуговування.

У підсумку адміністративне втручання у формування вартості послуг вдарить по кишені кінцевого споживача послуги – українця, який користується картами наших банків.

 

За матеріалами Maanimo.

Categories