fbpx

Банки легко погодяться із забороною на нарахування штрафу та пені за протермінування споживчого кредиту, це розумно — Сергій Гнезділов

Звільняти клієнтів українських банків від виплат відсотків за кредитами неправильно, оскільки це призведе до колапсу банківської системи країни, вважає начальник департаменту з роботи на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК» Сергій Гнезділов.

«Найімовірніше, йдеться зараз про те, що якщо в людини є графік погашення тіла кредиту, що припадає на поточний період, то очевидно, що банки зможуть реструктуризувати кредит. Щоб клієнт заплатив тільки відсотки, а вже виплату тіла кредиту перенести на пізніші строки. На мою думку, звільняти клієнтів від виплат відсотків не зовсім правильно, тому що потім настане колапс у банківській системі. Втрата відсоткового доходу значно погіршить стан низки банків», — зазначив Сергій Гнезділов.

Він підкреслив, що у сформованих обставинах клієнти українських банків часто не змогли б оплачувати штрафи за кредитами. «Що стосується заборони на нарахування штрафу та пені за протермінування споживчого кредиту, то це розумно. Припустімо, клієнт платить за угодою й у разі протермінування — у нього підвищена відсоткова ставка плюс пеня. Очевидно, цього банки застосовувати не будуть і легко погодяться із забороною, про яку йдеться. Якщо клієнти будуть платити відсотки, цього банкам буде достатньо, щоб продовжувати свою діяльність. На мою думку, в цьому питанні банки охоче підуть назустріч. Відмова від штрафів — цілком нормальний підхід у нинішніх умовах. По суті, штрафи й пеню банки зароблять тільки на папері — зараз клієнти їх однаково не зможуть виплатити. Тому, гадаю, умови угод у цьому плані не змінюватимуть», — резюмував Гнезділов.

17 березня Верховна Рада ухвалила кілька законів, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків епідемії та карантину. Зокрема, парламент заборонив штрафувати за порушення податкового законодавства з 1 березня по 30 квітня 2020 року, установив мораторій на документальні та фактичні перевірки із 18 березня до 18 травня 2020 року, а також продовжив до 1 липня цього року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Окрім того, Рада заборонила застосовувати пені, штрафи й інші санкції за прострочення за кредитами.

17 березня Національний банк України закликав комерційні банки та інші фінустанови не здійснювати жодних кроків, які б погіршили становище клієнтів.
18 березня на зустрічі з представниками найбільших українських банків перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що до всіх кредитів, які були робочими й обслуговувалися станом на вечір 7 березня, «можна застосовувати пільговий режим на період карантину».

 

За матеріалами ГОРДОН

https://gordonua.com/ukr/news/money/-banki-legko-pogodjatsja-z-zaboronoju-na-narahuvannja-shtrafu-ta-peni-za-prostrochennja-spozhivchogo-kreditu-tse-rozumno-bankir-gnjezdilov-1491789.html