fbpx

Чи брати зараз авто в кредит? — начальник департаменту роздрібного бізнесу РАДАБАНК Олена Яценко

Український авторинок плавно виходить із глибокої кризи останніх років. Спостерігається досить впевнене зростання попиту на нові авто, що не може не оживляти й кредитні пропозиції від українських банків. Наскільки стійка тенденція і на яких умовах зараз можна оформити позику на придбання нового автомобіля, розповідає Олена Яценко, начальник департаменту роздрібного бізнесу АТ «АБ «РАДАБАНК».

«Зростання ринку купівлі нових авто зумовлений кількома причинами: зміцненням гривні по відношенню до основних валют, появою на автомобільному ринку оновлених версій від виробників затребуваних марок, привабливими умовами фінансування з нульовою ставкою і так далі, — коментує Олена Яценко. — Кредитні пропозиції банків користуються великим попитом, тому вони постійно оновлюються, особливо за партнерськими програмами. Акцент зміщується або на мінімальні початкові витрати, або на привабливу відсоткову ставку по кредиту», — продовжила Олена.

Олена Яценко також зазначила, що не завжди низька процентна ставка — це дешевий кредит і потрібно враховувати усі фактичні витрати — комісії, страховки тощо з оформлення та обслуговування цього кредиту.

Начальник департаменту роздрібного бізнесу РАДАБАНК Олена Яценко розповіла, що нове законодавство щодо імпорту б/у авто і легалізація «евроблях», що набуло чинності наприкінці 2018 року, ще більше спонукали українців купувати старі машини.

«Але якщо раніше зростання ринку б/у авто був у всіх вікових групах авто, то в 2019 році збільшення відбувається за рахунок автомобілів у віці 8-10 років і старші. У сегментах б/у авто у віці до 7 років спостерігається або стагнація, або падіння»,  —  коментує Олена.

Суттєвого зростання в сегменті автокредитування до кінця року Олена Яценко не прогнозує.

«Ближче до грудня починається період дії спеціальних новорічних пропозицій від автосалонів і банків, тому традиційно друге півріччя є більш активним», —  підсумувала Олена Яценко.

 

За матеріалами Maanimo

https://maanimo.com/exclusive/142979-brat-li-sejchas-avto-v-kredit