fbpx

Дмитро Лаврушин: 500-600 тис. гривень — виправдане підвищення граничного розміру гарантованої суми вкладів

Фонд гарантування вкладів фізосіб ініціює проект закону про поетапне збільшення суми гарантованого відшкодування до 100 тис. євро у гривневому еквіваленті до 2027 року. Яка сума гарантії буде необхідною і виправданою на поточний момент, розповідає Дмитро Лаврушин, начальник управління розробки продуктів роздрібного бізнесу АТ «АБ« РАДАБАНК».

«Останній раз граничний розмір гарантованої суми вкладів змінювався у жовтні 2012 року і встановлений на рівні 200 000 грн. З тих пір пройшло практично 7 років і на сьогоднішній день більш низька сума гарантованого відшкодування, ніж в Україні, серед європейських країн тільки в Молдові і Косово», — коментує Дмитро Лаврушин.

На першому етапі Дмитро Лаврушин вважає виправданим підвищення граничного розміру гарантованої суми вкладів до 500-600 тис. гривень.

«Збільшення гарантованої суми вкладів є однозначно позитивним сигналом для українських вкладників і сприятиме підвищенню рівня їх довіри до банківської системи в цілому», — резюмує Дмитро Лаврушин.

 

За матеріалами Prostobank https://www.prostobank.ua/depozity/stati/uvelichat_li_garantii_po_depozitam_do_100_tysyach_evro_