Е-ліцензія

Клієнти Банка можуть перераховувати валюту за кордон на підставі електронних індивідуальних ліцензій

Національний банк України запровадив видачу українцям валютних ліцензій в електронній формі. Фізичні особи (крім підприємців) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії (е-ліцензіі) на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій. 

На підставі е-ліцензій клієнт зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Які валютні операції можливо здійснити за допомогою е-ліцензії?

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій:

  • для інвестицій за кордон;
  • з розміщення коштів на власних рахунках за межами України,
  • з метою виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Для надання е-ліцензій та збору інформації про використання встановленого ліміту Національний банк запроваджує автоматизовану інформаційну системи "Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій" (АІС).

Документи, необхідні для отриманні е-ліцензії

Щоб отримати е-ліцензію фізична особа має звернутися в РАДАБАНК та подати такі документи (у паперовій формі): 

  • заява в Національний банк про видачу електронної ліцензії, завірену підписом фізичної особи (заявника);
  • документи, що свідчать про наявність у фізичної особи (заявника) доходів у сумі, достатній для здійснення переказу коштів на підставі е-ліцензії. Такими документами можуть бути декларації про майновий стан і доходи з відміткою контролюючого органу України про їх отримання, довідки (відомості) контролюючого органу про суми виплачених фізичній особі (заявнику) доходів та сплачених податків, інформація з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції з декларацій про майновий стан і доходи, які подавалися фізичною особою (заявником) на виконання вимог законодавства у сфері запобігання корупції;

  • оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення перекладу з України (договір (контракт), рахунок (инвойс), інший документ, використовуваний в міжнародній практиці). Ці документи повинні містити інформацію про найменування / прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), країні місцезнаходження / місці проживання одержувача перекладу, найменування і країну місцезнаходження банку і реквізити рахунку, на який здійснюється переклад, найменування валюти, суму переказу до оплати, призначення (мета) перекладу. Ці документи не подаються у разі отримання електронній ліцензії для розміщення фізичною особою коштів на своєму рахунку за межами України. 

В свою чергу, РАДАБАНК за умови відповідності поданої заявником інформації надсилає до Національного банку запит в електронному вигляді засобами АІС для видачі цій особі е-ліцензії. На підставі такого запиту Національний банк в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію шляхом унесення облікового запису до АІС, про що банк повідомляє клієнта.

ВАЖЛИВО! Е-ліцензія не може бути видана на валютну операцію, яка вже проведена. Е-ліцензія видається фізичній особі без права передачі іншим особам і є основою для проведення фізичною особою валютної операції тільки в день її видачі.

Перечень документов для получения индивидуальной е-лицензии

Звертайтеся за номером 067 652 30 30, або до свого персонального банкіра

Наверх