fbpx

Як банкіру сформувати економічний образ мислення у дитини – Андрій Грігель, РАДАБАНК

Фінансова грамотність дітей стала практично трендом останніх років. Усі відповідальні сучасні батьки прагнуть виховувати молоде покоління так, щоб з дитинства сформувати правильне ставлення до грошей та виробити в дитини грамотний підхід до управління своїми заощадженнями. Про принципи фінансового виховання власних доньок розповідає Андрій Грігель, Голова Правління АТ «АБ «РАДАБАНК» спеціально для Banker.ua.

Мої донечки – Єва та Злата, яким зараз 10 та 7 років відповідно, мають власні гроші. Вони можуть витрачати їх за своїм бажанням, проте завжди радяться з батьками, якщо хочуть щось купити.

І зазвичай це не солодощі з магазину, а інвентар та іграшки, які вони використовують у своїх хобі – малюванні, танцях або написанні казок.

Великі покупки на кшталт мобільних телефонів вони також фінансують із власних збережень, наша задача тільки підібрати для них модель.

«Незважаючи на те, що їхні фінансові потреби та побажання наразі невибагливі, ми як батьки вважаємо за потрібне на регулярній основі видавати дівчатам кишенькові гроші, причому це не залежить від успішності у школі або покарань за негарну поведінку. А от незвичайні приємні вчинки з їхнього боку ми заохочуємо. Так, наприклад, ми з’ясували, що Злата має перспективу стати гарним масажистом, коли почала цим заробляти на нас гроші», – зазначає Андрій Грігель.

Через різні обставини мене виховували в парадигмі, що говорити про гроші не дуже пристойно, і, взагалі, це справа дорослих.

Лише в університеті я сам почав виховувати власний економічний образ мислення, тому зараз чітко розумію, що знайомство з грошима та навчання фінансовій грамотності повинно починатися з дитинства.

«Саме тому РАДАБАНК бере участь у заходах, які заохочують школярів та студентів підвищувати свою фінансову обізнаність. Партнерство з освітнім проєктом «Scholarship в Україні», з Університетом митної справи та фінансів, участь у Тижні кар’єри від Дніпровського Державного аграрно-економічного університету та у сімейному фестивалі «Місто професій» – все це сприяє вихованню принципово нового покоління. А також є запорукою подальшої успішності дитини та дозволяє не зробити багато помилок, які траплялись із моїми однолітками за часів переходу української економіки з планової до ринкової», – резюмував Андрій.

За матеріалами Banker.ua.